Geodezja nowoczesna

Nasze przedsiębiorstwo stosuje nowoczesne metody pozyskiwania danych – naziemny skaning laserowy 3D (ang. TLS – terrestial laser scanning) oraz fotogrametrię niskopułapową (ang. low-altitude aerial photogrammetry) – z zastosowaniem dronów (bezzałogowych statków powietrznych) i naziemną bliskiego zasięgu (ang. terrestial close range photogrammetry). Technologie te umożliwiają nam dostarczenie klientom dużej ilości danych w trójwymiarowych formatach wymiany danych (chmury punktów, modele 3D), jak również opracowania będące produktami uzyskanymi z danych 3D, takie jak ortofotomapy, rzuty, przekroje czy profile podłużne oraz różnego rodzaju mapy tematyczne będące wynikiem analizy tych danych. Mając świadomość, iż dostarczane dane to pliki o dużych rozmiarach, zapewniamy wsparcie techniczne zarówno w wykorzystaniu danych w oprogramowaniu klienta, jak również proponujemy rozwiązania alternatywne m.in. z zastosowaniem oprogramowania darmowego.

dron na hałdziedron i skaner

W naszej ofercie znajdują się również produkty będące połączeniem techniki skaningu laserowego 3D i fotogrametrii z zastosowaniem dronów oraz naziemnej. Każda technologia posiada swoje ograniczenia, a jednym z największych jest problem dostępności obiektu zainteresowania. W przypadku łączenia technik, praktycznie nie ma obiektów, których nie bylibyśmy w stanie zinwentaryzować. Na zdjęciach poniżej można zaobserwować efekty połączenia chmury punktów pozyskanej z drona i skaningu laserowego.

Skaner+dron_1 chmura punktówSkaner+dron_2 chmura punktów

Obecnie oferujemy szereg opracowań w oparciu o powyższe technologie. Jeśli chodzi o fotogrametrię, za narzędzia służą nam 2 platformy bezzałogowe oraz zaawansowany, profesjonalny sprzęt fotograficzny. W wyniku odpowiedniego przetworzenia danych możemy zaoferować kilkanaście produktów, zarówno do pracy w pełnym trójwymiarze, jak i w klasycznych opracowaniach 2D. Dzięki doświadczeniu zdobytemu w geodezji możemy zapewnić wysoką dokładność modelowanych obiektów (dokładność względna) oraz ich georeferencji (wpasowanie do państwowego układu współrzędnych). Dokładne odwzorowanie rzeczywistych warunków stwarza ogromne możliwości dalszych opracowań, projektów czy analiz przestrzennych.

Oferowane przez nas nowoczesne produkty i usługi to m.in.: