POI FORMAT - usługi geodezyjne

Robot naszym przyjacielem

POI FORMAT - Skanowanie laserowe 3D
07-03-2023

Na platformie geoforum ukazał się wywiad z naszym formatowym kolegom Sebastianem Łuczakiem, który w ciekawy sposób opowiedział o wykorzystaniu tachimetrów robotycznych GeoMax Zoom 90 i Zoom 95 oraz oprogramowania polowego X-Pad Ultimate.

Nowoczesne technologie znacznie ułatwiają nam prowadzenie robót w takich dziedzinach jak: geodezja inżynieryjno-przemysłowa czy obsługa inwestycji, które wymagają od geodety dużej wiedzy, doświadczenia i logistyki. Dzięki modułom, do których należy między innymi oprogramowanie X-Pad, w czasie rzeczywistym jesteśmy w stanie kontrolować osadzenie konstrukcji skomplikowanych obiektów inżynierskich w stosunku do ich projektowanego położenia, podawać odchyłki i konsultować je z inspektorem. Dodatkową precyzję pomiaru uzyskujemy korzystając z funkcji SCOUT, gdzie tachimetr sam wyszukuje i śledzi położenie luster pomiarowych zaś AIM odpowiada za automatyczne docelowanie na lustro. Przyjazne i intuicyjne oprogramowanie wpłynęło na efektywność prac w naszej firmie.

Sprzęt o którym mowa został wykorzystany do kontroli między innymi kolei linowej w Tatrach, obsługi budowy konstrukcji stalowej na której został osadzony kocioł, czy nadzoru budowy torowisk tramwajowych na całym Śląsku.

Więcej na ten temat znajdą Państwo pod poniższym linkiem:

Link do artykułu

 

 

  • slide
  • slide
  • slide